La Sportiva Bushido

IMG_9581Chcąc rozpocząc przygodę z bieganiem w górach oraz ultramaratonami potrzebowałem odpowiedniego obuwia. Zdecydowałem się na model LaSportiva Bushido. Częściowo ze względu na wieloletnią tradycję marki LaSpoprtiva w produkcji górskiego obuwia – niekoniecznie biegowego.

Górna część buta wykonana jest z przewiewnej siateczki zapewniającej dobrą wentylację za cenę braku odporności na warunki atmosferyczne. Z tego samego powodu w nich bieganie zimą bez ciepłych skarpet nie jest najlepszym pomysłem. Przód został wzmocniony gumową wstawką chroniącą palce przed przypadkowym uderzeniem w kamień czy korzeń. Sama podeszwa nie jest bardzo gruba i amortyzująca – co raczej wyklucza ten but do biegania  w mieście po utwardzonych nawierzchniach.  Zastosowany bieżnik zdradza przeznaczenie  tego modelu – trójkątne wyżłobienia zapewniają przyczepnośc  na trawie, błocie czy kamienistym podłożu czy hamowanie przy zbiwgach. Przód kryje również płytkę chroniącą od przebicia. Jest to but cięższy od tradycyjnych miejskich butów biegowych i o wiele sztywniejszy ale nie jest przesadnie ciężki w swojej klasie – 298 g Jeśli chodzi o rozmiar należy  zakupić model trochę wiekszy (0,5 lub 1 numer większe) niż zwykle jeśli nie mamy możliwości przymierzenia osobiście. Jest to wąski but.

Po około 260 km przebiegu nie ma wyraźniejszych oznak zużycia. Buty zdały test na podejściach i biegach w Dolomitach oraz ultramaratonie Łemkowyna. Nie byłem jedynym biegaczem w tych butach. Myśle że zostaną ze mną na wiele następnych startów w podobnych imprezach.

Polecam ten model dla osób biegających w górach.

IMG_9574 IMG_9575 IMG_9578 used

No Comments

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *