Kirgistan

kirgistan flagaPaństwo położone w centralnej Azji między Chinami, Tadżykistanem, Uzbekistanem i Kazachstanem.

Jest to kraj, w którym mieszają się wpływy różnych kultur. Powierzchnia Kirgistanu to w 93 % gory. Na południu Pamir a na wchodzie Tian Szan. To właśnie nieskażona przyroda stanowi największe bogactwo i przyciąga coraz większe rzesze turystów z całego świata. Kirgistan nazywany jest czasem Szwajcarią centralnej Azji.

Przyczynia się do tego brak wymogu wiz dla obywateli unii europejskiej oraz brak opłat za pozwolenia na wejście na wielotysięczniki. Buduje się nowe hotele w coraz lepszym standardzie i drogi poprawiając infrastrukturę. Obecnie bez trudu można znaleźć oferty wycieczek do tego kraju by podziwiać kolorowe i majestatyczne górskie krajobrazy, tradycyjne pasterskie zycie rdzennej ludności czy też piękne jeziora. Wybór zorganizowanej wycieczki wiąże się jednak z dość wysokimi cenami w porównaniu do samodzielnej wyprawy.

W większych miastach nie ma kłopotu ze znalezieniem bankomatu czy też zasięgiem sieci komórkowej. Jednak, jeśli chodzi o zakup specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego, fotograficznego czy rowerowego prawdopodobnie stolica Biszkek jest jedynym miejscem.

Wybierając się do Kirgistanu należy być świadomym, że język angielski nie jest rozpowszechniony i pomoże nam raczej rosyjski. Miejscowi są życzliwi, choć starają się dodatkowo zarobić na zachodnich turystach – ceny najlepiej jest negocjować.

Czy  ktoś z was miał okazję odwiedzić ten kraj?  

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *